O seriálu Winx Club

O seriálu Winx Club

Seriál Winx Club má své kořeny v Itálii. Jeho zakladatelem je Iginio Straffi, který chtěl vytvořit seriál pro dívky jako protipól animovaným seriálům pro kluky.

Seriál má momentálně čtyři řady. U nás běží Winx Club na televizi Barrandov a to v rámci pořadu Animáček vždy v podvečer před šestou hodinou a to ve všední dny. Momentálně máme možnost sledovat druhou sérii, která na Barrandově odstartovala 16. listopadu. Výhledově se producenti chystají vytvořit také pátou a šestou sérii, takže se určitě máme na co těšit.

1. série Winx Club

V první řadě se seznamujeme s Bloom, která žije jako obyčejná holka na Zemi se svými rodiči a domácím mazlíčkem. Její poklidný život ovšem trvá jen do chvíle, kdy potká Stellu, která je v úzkých. Bloom se jí vydá na pomoc, přičemž objeví své skryté magické dovednosti. Stella přiměje Bloom, aby se s ní vydala do magické školy víl – Alfey. Bloom souhlasí, odchází od rodičů a ve vílí škole se seznámí s dalšími vílami, které se stanou jejími spolubydlícími a společně vytvoří Winx Club. V první řadě se seznámíme také s nepřáteli Winx Clubu – zlými čarodějnicemi, které si říkají Trix, ale také s kluky Brandona, Rivena, Timmyho a Skye, kteří se stanou středem zájmů našich vílích hrdinek. Trix hledají Dračí oheň, sílu, která se prý má skrývat ve Stellině prstenu, ale uvědomí si, že ve skutečnosti je to síla, kterou vyzařuje Bloom.

 

 

2. série Winx Club

Druhá řada začíná návratem na škola Alfea po letních prázdninách. Holky se potkají s novou vílou Aishou (Laylou), která je požádá o pomoc při záchraně jejích přátel od Lorda Darkara. Trix jsou také drženy Lordem Darkarem a slibují mu sloužit, pokud je osvobodí. Na Alfeu dorazí nový profesor, jenž ve skutečnosti také pracuje pro Lorda Darkara, který touží ovládnout celou Magickou říši. Profesor promění Bloom v temnou Bloom a pošle ji k Lordu Darkarovi, kterému má sloužit. Sky vyjádří a své city k Bloom a pomůže jí navrátit zpět na stranu dobra a společně využijí její léčivé schopnosti k vyhojení všech po velké bitvě, v níž riven skoro ppřijde o život. Holky se vracejí na Alfeu, aby oslavili vítězství a Aisha (Layla) se přidává k Winx Clubu.

3. série Winx Club

Ve třetí řadě holky zahajují jejich třetí a také poslední rok na vílí škole. Trix se vracejí na scénu a touží po pomstě. Holky se zdokonalují ve svých magických schopnostech a Bloom se konečně dozvídá celou pravdu o svých pravých rodičích a domovské planetě.

4. série Winx Club

Winx Club přesidluje na Zemi do města Gardenie, kde vyrůstala Bloom, než se přidala k vílám. Snaží se přesvědčit místní skeptické obyvatelstvo, aby uvěřili v kouzla a magii a zároveň se snaží ochránit poslední vílu na Zemi – Roxy, která je v nebezpečí ze strany lovců víl.

Winx Club film

Seriál Winx Club je natolik populární, že vyústil také v celovečerní film. Ten byl natočen v roce 2007 a u nás ho můžeme najít pod titulem „Winx Club – Výprava do ztraceného království“. Film rozvíjí svůj děj okolo původu Bloom a časově se odehrává po událostech třetí řady.

V roce 2010 byl pak vypuštěn do světa druhý film a to dokonce ve 3D. Jeho název je „Winx Club 3D: Magic Adventure“ nebo také známý pod pracovním názvem „Winx Club 2: the Magic is Back“.

Komentáře nejsou povoleny.